Інтерактивний вернісаж педагогічних знахідок – 2025. Разом до ПЕРЕМОГИ!

Антоніна ОСТРОВСЬКА

16 коментарів:

  1. Питання ,що було висвітлено у даній статті є нагальним ,особливо сьогодні ,коли дійсно в умовах війни дуже актуальною є проблема навчальних втрат, а особливо в галузі природничих наук. Ви у своїй доповіді розглядаєте різні аспекти проблеми та пропонуєте конкретні рішення для подолання навчальних втрат ,а саме використовуючи міжпредметні зв’язки.
    Так ,дійсно міжпредметні зв’язки спонукають як вчителів ,так і учнів до використання знань з різних предметів ,а це в свою чергу потребує поглибленого вивчення певної теми і допомагає формувати абстрактно –логічне та творче мислення в учнів .
    Дуже важливо у вирішенні цього питання враховувати різні стилі навчання та інтереси учнів.
    Справді ,коли учні проводять дослідження або виконують проєкти ,вони часто долучають своїх батьків, а це є важливою ланкою у формуванні навколишнього світогляду та формуванні життєвих компетентностей і є ефективним у створені єдиного освітнього простору для дитини і забезпечує позитивний результат у навчанні.
    Дякую за висвітлення цієї теми та пропозиції щодо покращення результативності .

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Анонім17/1/25

      Альбіно Григорівно! Дякую за оцінку моєї роботи.

      Видалити
  2. Абсолютно погоджуюсь з Антоніною Борисівною, що міжпредметні зв'язки відіграють ключову роль у подоланні навчальних втрат на уроках і не тільки географії та Пізнаємо природу. Вони допомагають учням глибше зрозуміти явища та процеси, які відбуваються навколо, побачити їхню взаємопов'язаність з різними галузями знань та застосовувати отримані знання на практиці.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Анонім17/1/25

      Ірино Анатоліївно! Дякую за коментар.Для мене це важливо.

      Видалити
  3. Тетяна Горбунова13/1/25

    Стаття Антоніни Островської є вдалим дослідженням можливостей міжпредметних зв’язків у сучасній освіті. Авторка не лише актуалізує проблему навчальних втрат, які виникли через перерви в освітньому процесі, але й пропонує чіткі й практичні підходи для її подолання. Особливо цінними є наведені приклади інтеграції географії з іншими дисциплінами: біологією, фізикою, історією, економікою. Такий підхід, на мою думку, допомагає формувати цілісну картину світу, розвиває критичне мислення та підвищує мотивацію учнів. А інтеграція знань робить уроки більш цікавими та практично спрямованими, що відповідає завданням Нової української школи.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Анонім17/1/25

      Пані Тетяно! Ваш коментар є підтвердженням того, що мої думки і пропозиції заслуговують на увагу. Щиро дякую.

      Видалити
  4. В роботі Островської А. Б. вдало висвітлено важливість міжпредметних зв’язків для сучасної освіти. Акцент на інтеграції знань, співпраці вчителів і використанні сучасних технологій відкриває нові можливості для підвищення мотивації учнів. Разом із тим, окреслені виклики, як-от нестача координації й підготовки вчителів, вказують на потребу реформ у підходах до навчання. Матеріал підкреслює, що якісна освіта — це результат спільних зусиль учителів, батьків і школи з чим не можу не погодитися.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Анонім17/1/25

      Віолето Миколаївно! Дякую за оцінку моєї роботи.

      Видалити
  5. Стаття Антоніни Борисівни є актуальним дослідженням, яке привертає увагу до важливої проблеми сучасної освіти – подолання навчальних втрат. Авторка переконливо демонструє, як міжпредметні зв’язки можуть стати ефективним інструментом для вирішення цієї проблеми, особливо в контексті викладання географії та природознавства. Стаття насичена конкретними прикладами та рекомендаціями для вчителів, що робить її корисною для практичного застосування. Авторка пропонує комплексний підхід до впровадження міжпредметних зв’язків, включаючи розробку проектів, використання інтерактивних методів та інформаційних технологій.

    ВідповістиВидалити
  6. Анонім17/1/25

    Ірино Вікторівно! Дякую за відгук.

    ВідповістиВидалити
  7. Тетяна Миколаївна17/1/25

    Тема подолання освітніх втрат є актуальною проблемою сучасної освіти. Стаття Антоніни Борисівни підняда важливі питання місця у цьому процесі міжпредметних зв’язків. Педагог вдало акцентує увагу на важливості інтеграції знань, що допомагає учням формувати цілісне розуміння світу, підвищувати мотивацію до навчання та долати труднощі, спричинені перервами у навчанні. Мета статті, визначена авторкою, досягається через висвітлення не лише практичних аспектів, але й теоретичних основ теми, зокрема через аналіз історичних і сучасних педагогічних досліджень. Що робить матеріал цінним для читачів і мотивує вчителів до впровадження нових підходів у навчальний процес і водночас підкреслює важливість співпраці між педагогами різних предметів.

    ВідповістиВидалити
  8. Анонім17/1/25

    Тетяно Миколаївно! Дякую за аналіз статті. Це для мене важливо.

    ВідповістиВидалити
  9. Актуальність міжпредметних зв’язків у навчанні очевидна, так як обумовлена сучасним рівнем розвитку науки. Здійснення міжпредметних зв’язків на практиці викликає чимало труднощів. У статті Антоніна Борисівна розкриває сучасне розуміння міжпредметних зв’язків як актуального засобу комплексного підходу до навчання, наводить конкретні приклади та рекомендації для практичного застосування, пропонує комплексний підхід до впровадження міжпредметних зв’язків. Матеріал є цінним для читачів, мотивує вчителів до співпраці між педагогами різних предметів. Дякую за висвітлення даної теми!

    ВідповістиВидалити
  10. sidniuk@gmail.com19/1/25

    Антоніно Борисівно , дякую за цікавий матеріал.Тема подолання освітніх втрат дуже важлива.У статті ви грунтовно розкрили стратегії та інструменти міжпредметних зв'язків щодо подолання освітніх втрат.Показали ,на прикладах,як міжпредметні зв'язки можуть сприяти засвоєнню матеріалу з курсу Пізнає о природу та географії. Це є ефективними інструментами для подолання навчальних втрат і підвищення якості освіти.

    ВідповістиВидалити
  11. Оксана Назарова19/1/25

    Антоніно Борисівна, дякую за актуальність викладеної теми в умовах сьогодення. Мені не тільки було цікавим які проблеми постають перед вчителем, коли освітні втрати диктують умови та створюють виклики в освітній діяльності, як і визначені Вами цілком реальні шляхи, які зацікавлять та заохочують вихованців опановувати навчальний матеріал.

    ВідповістиВидалити
  12. Анонім19/1/25

    Стаття Антоніни Борисівни є цікавою та актуальною. В ній авторка розкрила приклади міжпредметних зв'язків та їх значення для ефективного засвоєння матеріалу з географії та природознавства, вказала основні стратегії впровадження міжпредметних зв'язків для подолання освітніх втрат. Дякую за важливий матеріал.

    ВідповістиВидалити